Wizja (opowiadanie)

Części:
I - Początek
II - Wierne czasy
III - Przyjaźń
IV - 2014

Ode mnie:
Moim zdaniem "Wizja" nie jest niczym wielkim o czym mogłem napisać. Historia skupia się na Michale, który tylko w kilku momentach opisuje moje życie. Wybrałem imię Michał, ponieważ ja mam tak na drugie. Można dostrzec to że ja się lekko znęcałem nad głównym bohaterem. W sumie w ten sposób, chciałem opisać to jak ja kiedyś musiałem wycierpieć.. no chociaż to co napisałem to i tak maluteńki smaczek prawdziwego życia. Też dochodzi taka sprawa, że to moje w pierwsze w życiu opowiadanie. I tak jestem pod wrażeniem że tak długo je pisałem. Ucieszył mnie taki fakt, że pomimo tego że mój talent do pisania nie jest jakiś wybitny, to moje teksty naprawdę podobają się ludziom.
Pomysł napisania "Wizji" zrodził się we śnie. Można powiedzieć że zrodziła mi się wizja. To opowiadanie, możliwe że jest tylko smaczkiem tego co tak naprawdę chcę przekazać. Dużo improwizuje. Całe to opowiadanie nie było w ogóle przemyślane, ani dokładnie sprawdzane. Całość wymyślałem na bieżąco. Oczywiście że jakiś pomysł miałem, ale też często zmieniałem go w trakcie pisania.

Cytat:
Mam wizję otaczającego mnie świata. Ja mam misję do wykonania. Jednak ten świat, który ja opisuję nie jest do końca prawdziwy. Ten prawdziwy jest tylko ten, który w sobie mam. Jeżeli chcę coś zmienić na lepsze, to muszę pracować nad samym sobą. Jak chcę zmienić świat, to muszę zmienić moje serce. Jak chcę być dobrym, to nie mogę być zły. Muszę więcej drobnych rzeczy czynić. Musze mieć więcej cierpliwości. Potrzebuję więcej siły. Oto moja wizja. Tak mi dopomóż Bóg.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wizja - Od nowa (Wprowadzenie)

Wizja - Od nowa (Wspomnienia)

Kłótnia