Wizja - Od nowa (Wprowadzenie)

Wprowadzenie

Michał, którego poznaliście w poprzedniej Wizji dość mocno się zmienił. Przestał być zwykłym chłopcem. Zmienił zdanie na temat wielu rzeczy. Przez ostatnie trzy lata i jeden miesiąc, dość dużo wydarzyło się w jego życiu. Dla samego siebie odrzucił wartości religijne. Jego świat przestał istnieć. Stał się bardziej otwarty i zaczął pokonywać swoje lęki. Poczuł różne rodzaje cierpień. Regularnie tracił siły do życia, ale zawsze odnajdywał nowe. Zaczął doceniać to co ma i przestaje myśleć nad tym co stracił.
Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów. Albert Einstein
Te słowa przypominają mu, że jeśli chce coś osiągnąć to musi wyjść po za swoje schematy. Dzięki tej i paru innym mądrościom Michałowi udało się osiągnąć jedno z wielu pięknych marzeń.

Postanowiłem napisać Wizję od nowa tym razem bardziej opierając się na faktach, a mniej na obrazowaniu zachowań na zmyślonych sytuacjach. Oczywiście pewne imiona przekręcę, ale też nie wszystkie. Chcę pokazać ludzie błędy - te które sami popełniamy i te, którzy inni popełniają na nas. Dużo porażek wynika tylko z nieporozumienia. Wystarczy nie wiedzieć o jednej rzeczy, a można wymyślić sobie coś co okazuje się nieprawdą. Jako ludzki gatunek, jesteśmy inteligentni, ale chciwość przysłania nam to kim tak na prawdę jesteśmy. 

Ci co czytali poprzednią Wizję pewnie już wiedzą kim jest Michał. Jeśli zaś ktoś nie wie to nie przeszkodzi to w zrozumieniu tego co dalej będzie napisane. To opowiadanie, będzie dotykało bardziej codziennych chwil. Każdy dzień tak na prawdę był inny, ale wiele z nich miało podobne schematy. Nakreślam, że Wizja nie jest pamiętnikiem. To tylko ludzka wada, którą czasem trzeba zaspokajać.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wizja - Od nowa (Wspomnienia)

Kłótnia